Reflexní spreje jsou zcela novým a praktickým způsobem, jak být v noci vidět a vyhnout se tak nehodám. Reflexní prvky jsou navíc od února zahrnuty jako povinná výbava účastníků nočního provozu podle zákona. Švédská firma Albedo100 tuto převratnou novinku uvedla tento rok a reflexní sprej si můžete koupit už nyní i v několika e-shopech u nás. Spreje jsou k dispozici ve třech různých variantách:

Reflexní sprej na textil

Umožňuje z každého oblečení vytvořit unikátní reflexní vestu. Tento reflexní sprej není za denního světla vidět a v noci efektivně odráží světlo. Velmi působivý je tento sprej zvláště s použitím různých šablon. Snadno si tak vytvoříte na tričku například reflexní srdíčko nebo jiný symbol.

Reflexní sprej na zvířata

Reflexní sprej na zvířata je pro srst zvířat zcela nezávadný a slouží jako náhrada svítícího obojku. S nadsázkou by se dalo říct, že se jedná o svítící obojek ve spreji. Jak už bylo řečeno, spreje byly testovány na nezávadnost pro zvířecí srst. Při jejich aplikaci však dávejte pozor, aby látka nezasáhla obličej a zejména oči zvířete.

Reflexní sprej na kov

Reflexní spreje na kov jsou určeny zejména cyklistům a cyklistkám a lidem používajícím k přepravě koloběžky. Po nanesení spreje na kolo vznikné lesklá vrstva, která v noci odráží světla aut a dalších dopravních prostředků a dělá vás tak perfektně viditelnými.

Jak použití těchto sprejů vypadá v praxi? Podívejte se: