Uspořádat tiskovou konferenci není tak snadné, jak se možná na první pohled jeví. Ačkoliv si pořadatelé myslí, že pro pozvaného je akce v horším případě alespoň příležitostí k tomu, aby si dal dobrý chlebíček, opak je pravdou. Nepovedené konference „o ničem“ vedou ke ztrátě dobrého jména, a proto byste si měli dát pozor na následující chyby. Chcete-li být před novináři a ostatními účastníky důvěryhodní, vyvarujte se největších přešlapů.

Příliš brzké poslání pozvánky

Novináři nemají čas, a proto byste je měli pozvat alespoň dva měsíce před plánovanou akcí… To je chyba – pozvánky odešlete zhruba týden předem a nebojte se na sebe den před akcí upozornit. Pošlete-li pozvánku příliš brzy, pravděpodobně ji dotyčný někam založí a nedostaví se.

Špatně zvolené místo konání

Vhodné zvolené prostory pro konference jsou základ. Originalitu však příliš řešit nemusíte – raději se zaměřte na praktickou stránku věci a zvolte reprezentativní konferenční sál v Praze na dostupné adrese.

Jinými slovy – hotely v Praze jsou mnohem lepší volbou než netradiční, ale „zapadlé“ lokality (např. lovecký zámeček uprostřed lesa). Samozřejmostí by mělo být dobré technické zázemí, wi-fi internet a dobrý telefonní signál.

Novináři se musí dostavit

Když už se rozhodnete konferenci uspořádat, jistě se dostaví novináři v hojném počtu… I to je velký omyl. Žurnalisté nemají času nazbyt a chodí pouze na akce, které jsou tematicky atraktivní. Nemáte-li pro ně silný příběh či nevšední téma, neuspějete

Hodně řečníků a dlouhé projevy

K častým omylům patří také nevhodně sestavený line-up. Spíkrů nemusí být mnoho a nezáleží ani na tom, jak dlouho budou mluvit. Podstatné je, aby se před novináři objevili charismatičtí lidé, kteří mají co říct. Samotná tisková konference může trvat třeba jen půl hodiny, ale měli byste pak novinářské obci poskytnout čas na individuální rozhovory.