Žádost o půjčku či hypotéku může zkomplikovat jediný zápis v registru dlužníků SOLUS. Tato databáze poskytuje svým klientským společnostem informace o bonitě lidí. Ročně je v negativním registru fyzických osob prověřeno okolo 1,6 mil. žadatelů o službu člena sdružení SOLUS, zhruba každý desátý žadatel má v registru nějaký záznam, takže pokud jste někdy neplatili své závazky v čas, mohlo se snadno stát, že jste se sem dostali.

Jelikož může zápis v rejstříku SOLUS zhatit například dlouho plánovanou hypotéku na rodinný dům, je užitečné se o případné přítomnosti zde informovat. Asi nejrychlejším a nejpohodlnějším řešením je v tomto případě služba SMS výpis. Zjištění vašeho negativního zápisu může trvat pár desítek vteřin.  Jak to funguje?

  • stačí požádat online na stránkách solus.cz o přidělení unikátního osobního kódu SIN, který zajistí bezpečnost vašich osobních údajů
  • zaplatit ze svého vlastního bankovního účtu poplatek za jeho vygenerování, tak aby byla bezpečně ověřena vaše totožnost
  • a to je vše: potřebný kód SIN vám přijde SMS zprávou a vy můžete žádat o SMS výpis kdykoli budete potřebovat

Podrobný návod naleznete na webu služby: smsvypis.cz

O výpis z registru fyzických osob SOLUS mohou prostřednictvím SMS požádat občané již od roku 2010. Jen v loňském roce takto SOLUS odeslal více než 12 tisíc SMS výpisů. Pokud používáte chytrý telefon se systémem Android, bude vás druhý a další výpis z registru fyzických osob SOLUS stát jen 30 Kč.